Čína - praktické informace k zájezdům

VÍZUM DO ČÍNY
Naše cestovní kancelář zařizuje pro své klienty vízum na Čínské ambasádě v Praze. Vízum se vystavuje do pasu a k jeho získání je třeba vyplnit vízový formulář, přiložit jednu fotografii pasového formátu, u pracujících potvrzení o zaměstnání a souhlas zaměstnavatele s čerpáním dovolené, u OSVČ aktuální výpis ze živnostenského rejstříku,  u důchodců - důchodový výměr. Čínská ambasáda v Praze vyžaduje na vyřízení víza 7 dní. Expresní vízum, podle nových předpisů, ambasáda nevydává. Cizinci, kteří trvale nebo přechodně žijí v ČR a ke vstupu do ČLR potřebují vízum, musí o vízum zažádat osobně na ambasádě.
Adresa velvyslanectví Čínské lidové republiky : Pelléova 71/18, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

CESTOVNÍ PAS
Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu do ČR, v pase musí být volná dvojstrana.

MĚNA
Čínská měna : 1 YUAN (dělí se na 10 JIAO) oficiální zkratka: RMB (renminbi)
mezinárodní zkratka CNY
1 RMB = cca 2,4 Kč
Aktuální kurz můžete zkontrolovat na www.kurzy.cz/kurzy-men/prevodnik-men/

Peníze je možné běžně měnit na letišti, v hotelech, bankách, směnárnách. Po výměně si uchovejte alespoň jeden doklad o výměně peněz. V případě, že na konci dovolené zjistíte, že jste všechny yuany neutratili, na letišti za pasovou kontrolou je možné vyměnit peníze zpět, ale pouze v tom případě, že se prokážete potvrzením o prvotní výměně.

KREDITNÍ KARTY
Kreditní karty můžete používat bankách, směnárnách a některých hotelech o obchodech. Přesto doporučujeme, abyste se nespoléhali pouze na Vaši kreditní kartu a měli sebou také část peněz v hotovosti. Ne všechni jsou připraveni na práci s kreditními kartami a v našem nabitém programu by se těžko hledala skulinku na návštěvu banky. Bankomaty jsou v Číně ve velkých městech, mezinárodní kreditní karty akceptují jen některé z nich.

ČASOVÉ PÁSMO
GMT + 8; oproti ČR tedy +7 hodin, v době letního času +6 hodin.

ELEKTŘINA
V Číně je napětí 220 V. Doporučujeme přibalit do zavazadla univerzální adaptér, protože elektrické zásuvky neodpovídají vždy evropskému standardu.

OČKOVÁNÍ
Do oblastí, které během našeho zájezdů navštívíte není nutné ani vyžadované očkování. Hygienické
stanice doporučují očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a břišnímu tyfu. Očkování prosím
konzultujte se svým praktickým lékařem.

NÁPOJE
V Číně se nedoporučuje pít přímo vodu z vodovodního řádu. Nejlépe je nakupovat vodu balenou, případně pít vodu převařenou. V každém hotelovém pokoji jsou k dispozici rychlovarné konvice a čajové šálky, můžete si tedy kdykoli připravit teplý nápoj. Čínským národním nápojem je samozřejmě zelený čaj, který můžete zakoupit doslova na každém rohu. Pití kávy se v posledních letech stalo ve velkých městech módou, především " díky" mezinárodním řetězcům ( např. Starbucs Caffee). Všude dostupné jsou i nealkoholické nápoje světových i lokálních značek, dobré místní pivo i víno.

STRAVOVÁNÍ BĚHEM ZÁJEZDU
Do ceny našich zájezdů je započítána polopenze. Snídaně jsou formou bufetového stolu v hotelových restauracích. Druhým jídlem dne bývá z praktických důvodů většinou oběd v některé z místních restaurací. V turisticky frekventovaných restauracích bývá k dispozici vidlička, někde si hosté musí vystačit s jídelními hůlkami. Proto je vhodné s sebou do kufru přibalit i příbor.

UBYTOVANÍ
Do ceny našich zájezdů je započítáno ubytování ve 3* hotelech v centrech měst či v blízkosti obchodních tříd a restaurací. Večery tak můžete strávit procházkou, nákupy či večeří v blízké restauraci ( pokud je do programu zařezen místo večeře oběd)

VLAK
Vlaky v Číně jsou udržované a čisté. V lůžkovém voze I. třídy jsou jednotlivá kupé po čtyřech osobách. V každém vagónu je průvodčí ( ve většině případů bohužel pouze čínsky mluvící), který během cesty vagón kontroluje, průběžně uklízí a doplňuje převařenou horkou vodu do termosek. V každém vagónu jsou 2 toalety a malá umývárna. Lůžka jsou čistě povlečena, k dispozici je polštář i pokrývka. Vagóny jsou v letních měsících klimatizovány.

OBLEČENÍ
Zájezdy mají ryze turistický charakter. Doporučujeme lehké sportovní oblečení a pohodlnou obuv. Přibalte i sluneční brýle, opalovací krém a deštník. Návštěva kulturního programu ( klasické čínské opery nebo akrobatické show) nevyžaduje zvláštní společenské oblečení.

SMLOUVÁNÍ
Smlouvání je v orientálních zemích nezbytností. Stává se hrou jak pro kupujícího, tak pro prodavače. I v Číně je smlouvání samozřejmostí. Počáteční cenu je možné snízit až na třetinu inzerované ceny a pak se postupně s prodavačem dohodnout na ceně, která bude vyhovovat oběma stranám. Základním pravidlem při smlouvání je zdvořilost, slušnost a vytrvalost.

KLIMA
Velikosti území odpovídají i značné klimatické rozdíly v různých částech země. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Číny je jaro a podzim, kdy se teploty v Pekingu pohybují kolem 20 - 25 °C, v Šanghaji a Kuej-linu kolem 25 °C.
 

20. sezóna se specialistou na Asii

Novinky

05.05.2016 KOUZELNÁ INDIE

 Dillí, Agra a Tádžmahál, Radžastán, Khadžuraho a Ganga ve Varanásí....číst »

Archiv aktualit

Nabízené destinace

Planet Tour & Travel - koláž