Laos - praktické informace

VÍZUM
Vízum bude uděleno do pasu po příletu na letiště v Lung Prabangu.

PAS
Platnost pasu musí být minimálně 3 měsíců po návratu do ČR, v pase musí být volná dvojstránka a také pas nesmí být poškozený

MĚNA
Laoská měna : 1 KIP oficiální zkrat :LAK
100 GEL = cca 10 Kč
Aktuální kurz můžete zkontrolovat zde : www.kurzy.cz/kurzy-men/prevodnik-men/

Peníze je možné běžně měnit na letišti, v hotelech, bankách, směnárnách. Po výměně si uchovejte alespoň jeden doklad o výměně peněz..V případě, že na konci dovolené zjistíte, že jste všechny kipi neutratili, na letišti za pasovou kontrolou je možné vyměnit peníze zpět, ale pouze v tom případě, že se prokážete potvrzením o prvotní výměně.

ČASOVÉ PÁSMO
GMT + 7; oproti ČR tedy +6 hodin, v době letního času +5 hodin.

ELEKTŘINA
V Laosu je napětí 220 V. Doporučujeme přibalit do zavazadla univerzální adaptér, protože elektrické zásuvky neodpovídají vždy evropskému standardu.

OČKOVÁNÍ
Do oblastí, které během našeho zájezdů navštívíte není nutné ani vyžadované očkování. Hygienické
stanice doporučují očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a břišnímu tyfu, případně užívání
antimalarik, vše prosím konzultujte se svým praktickým lékařem.

NÁPOJE
Evropanům se nedoporučuje pít přímo vodu z vodovodního řádu. Nejlépe je nakupovat vodu balenou, případně pít vodu převařenou.

STRAVOVÁNÍ
Do ceny našich zájezdů je započítána polopenze. Snídaně a večeře jsou formou švédského stolu v hotelových restauracích.

UBYTOVANÍ
Naše skupiny bydlí ve 3* hotelech.

OBLEČENÍ
Zájezdy mají ryze turistický charakter. Doporučujeme lehké sportovní oblečení a pohodlnou obuv. Přibalte i sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem a deštník či pláštěnku. Návštěva některých buddhistických chrámů a klášterů vyžaduje zahalená ramena a nohy po kolena a bosé nohy. Do chrámů i klášterů se vstupuje většinou bez bot, proto doporučujeme, abyste si s sebou vzali i ponožky, pokud neradi chodíte bosí, rozpálené kamenné podlahy chrámů bývají pro bosou nohu bolestivým zážitkem.

SMLOUVÁNÍ
Smlouvání je v orientálních zemích nezbytností. Stává se hrou jak pro kupujícího, tak pro prodavače. I v Gruzii je smlouvání samozřejmostí. Počáteční cenu je možné srazit až na třetinu inzerované ceny a pak se postupně s prodavačem dohodnout na ceně, která bude vyhovovat oběma

KLIMA
Naše cesty do Laosu organizujeme většinou v zimních měsících, které jsou v námi navštěvovaných oblastech pro turistiku nejvhodnější..

 

20. sezóna se specialistou na Asii

Novinky

05.05.2016 KOUZELNÁ INDIE

 Dillí, Agra a Tádžmahál, Radžastán, Khadžuraho a Ganga ve Varanásí....číst »

Archiv aktualit

Nabízené destinace

Planet Tour & Travel - koláž