Mongolsko - praktické informace

VÍZUM
Při turistických cestách do Mongolska ne delších než 3 měsíce není třeba vízum.

Adresa velvyslanectví Mongolska : Na Marně 608/5, 160 00 Praha 6 -Bubeneč

PAS
Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu do ČR, v pase musí být volná dvojstrana.

MĚNA
Mongolská měna : mongolský tugrik ( tugrik ) zkratka MNT
100 MNT = cca 1,4 Kč
Kurz je bohužel dost nestabilní.
Aktuální kurz můžete zkontrolovat zde : www.kurzy.cz/kurzy-men/prevodnik-men

Mimo Ulánbátar je obtížné měnit peníze. Když už budete mít možnost vyměny tak pouze USD. .V případě, že na konci dovolené zjistíte, že jste všechny tugriky neutratili, na letišti za pasovou kontrolou je možné vyměnit peníze zpět, ale pouze v tom případě, že se prokážete potvrzením o prvotní výměně.

KREDITNÍ KARTY
Kreditní karty jsou použitelné pouze v Ulánbátaru v dobrých hotelech, dražších obchodech se
suvenýry a v obchodech na letišti.

ČASOVÉ PÁSMO
GMT + ; oproti ČR tedy +6 hodin – Mongolsko má stejně jako ČR zavedený letní čas.

ELEKTŘINA
V Mongolsku je napětí 220 V. Doporučujeme přibalit do zavazadla univerzální adaptér, protože elektrické zásuvky neodpovídají vždy evropskému standardu. Jurtové tábory jsou napájeny vlastními agregáty, během pobytu v nich je možné nabíjet baterie i mobily ( pokrytí mobilních operátorů funguje ale jen v některých oblastech). Je vhodné mít s sebou na cestu příruční svítilnu.

OČKOVÁNÍ
Mongolsku vzhledem k suchému chladnému podnebí a nízkému počtu obyvatel nehrozí nebezpečí infekčních chorob, doporučená očkování tetanus, hepatitida a břišní tyfus.

NÁPOJE
Evropanům se nedoporučuje pít přímo vodu z vodovodního řádu. Nejlépe je nakupovat vodu balenou, případně pít vodu převařenou, která Vám bude vždy během celého pobytu k dispozici. Nejčastějším monogolským nápojem je čaj, připravuje se ze zeleného čaje, mléka a pražené mouky na másle a soli. Dalším typickým mongolským nápojem je kumys, vyráběný z kvašeného kobylího mléka.

STRAVOVÁNÍ
Do ceny našich zájezdů je započítána polopenze. Mongolská strava není pestrá, její základ tvoří maso - až na vyjímky skopové, mléčné výrobky a chlebové placky. Z masa Mongolové většinou připravují různé guláše, plněné placky a taštičky i husté a mastné polévky. V hotelech a jurtových táborech snaží přizpůsobit chutím zahraničních návštěvníků. Kromě ovoce ( které je v Mongolsku luxusní pochoutkou) je všeho dostatek, restaurace servírují všechny druhy masa, zeleninu, brambory i rýži. Na cestu si s sebou můžete vzít něco z vlastních zásob na zpestření jídelníčku.

UBYTOVANÍ
Naše skupiny bydlí ve 3* hotelech a v jurtách během pobytů v národních parcích. Jurty jsou pro čtyři osoby a úrovní služeb odpovídají jednoduchému 3* hotelu. .

OBLEČENÍ
Zájezdy mají ryze turistický charakter. Doporučujeme lehké sportovní oblečení a pohodlnou obuv. Přibalte i sluneční brýle, pokrývku hlavy, opalovací krém, deštník či pláštěnku a teplejší bundu.

KLIMA
V Mongolsku je kontinentální klima a pro cesty jsou nejvhodnější naše letní měsíce, kdy jsou v Mongolsku příznivé teploty, málo srážek a delší dny. Průměrné teploty v Ulaanbáataru se pohybují mezi 16 – 20°C. Od poloviny říjny do půlky dubna se teploty jen zřídka vyšplhají nad bod mrazu. Během nejstudenějších měsíců mohou teploty dosahovat až – 30°C, dny jsou krátké, v prosinci slunce zapadá ve čtyři odpoledne.
 

20. sezóna se specialistou na Asii

Novinky

05.05.2016 KOUZELNÁ INDIE

 Dillí, Agra a Tádžmahál, Radžastán, Khadžuraho a Ganga ve Varanásí....číst »

Archiv aktualit

Nabízené destinace

Planet Tour & Travel - koláž