Rusko - praktické informace

VÍZUM
Naše cestovní kancelář zařizuje pro své klienty vízum na Ruské ambasádě v Praze. K jeho získání je třeba platný pas s minimálně jednou prázdnou dvojstránkou, vyplněný vízový formulář, fotografie, kopie letenky a cestovní pojištění. Vystavení víza trvá cca 7 dní.

Adresa velvyslanectví Ruské federace :nám. Pod kaštany 1, 160 00 Praha 6

PAS
Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu do ČR, v pase musí být minimálně jedna dvojstrana

MĚNA
Ruský rubl : 1 rubl ( RUB) = 100 kopjejek
1 RUB = 0.6 Kč
Aktuální kurz můžete zkontrolovat zde : www.kurzy.cz/kurzy-men/prevodnik-men

Peníze je možné běžně měnit na letišti, v hotelech, bankách a směnárnách. Po výměně si uchovejte alespoň jeden doklad o výměně peněz. V případě, že na konci dovolené zjistíte, že jste všechny rupie neutratili, na letišti za pasovou kontrolou je možné vyměnit peníze zpět, ale pouze v tom případě, že se prokážete potvrzením o prvotní výměně.

KREDITNÍ KARTY
Kreditní karty můžete používat bankách, směnárnách, větších obchodech a některých hotelech a restauracích. Přesto doporučujeme, abyste se nespoléhali pouze na Vaši kreditní kartu a měli sebou také část peněz v hotovosti. Ne všechny hotely a obchody jsou připraveny na práci s kreditními kartami .

ČASOVÝ POSUN
GMT + 3 hod; oproti ČR tedy + 2 hodin, v době letního času + 1 hodin.

ELEKTŘINA
V Rusku je napětí 220 V a není potřeba žádný adaptér.

OČKOVÁNÍ
Do oblastí, které během našeho zájezdu navštívíte není nutné ani vyžadované očkování.

NÁPOJE A STRAVOVÁNÍ
Snídaně jsou servírovány v hotelu formou bufetových stolů. Večeře a obědy jsou individuální - během celodenních výletů nabízíme možnost přikoupení obědů v místních restauracích. Obědy tvoří většinou tříchodové servírované menu. K nejznámějším specialitám Ruska kromě světoznámého kaviáru, patří husté, silné polévky jejichž základ tvoří zelenina a masový vývar - boršč, šči, soljanka či raskolník. Rusové také s oblibou jedí různé taštičky vařené či smažené, plněné na slano či sladko - pelmeně, vareniky, pirožky či syrniky. Z masových specialit je neznámější šašlik - grilované maso na špejli podobné tureckému kebabu - či hovězí Stroganoff podávané s omáčkou z kyselé okurky, hub, cibule a smetany. Tradičním ruským nápojem je samozřejmě černý čaj, často vařený v samovaru, který Rusové pijí vždy oslazený a to buď cukrem nebo i džemem. Nejslavnějším nápojem je ale vodka, kterou Rusko produkuje již po staletí Vodka se dnes prodává nejen čistá, ale také se spoustou příchutí, např. paprikovou, citrónovou, s listy jabloně a hrušně, s nejrůznějšími bylinkami atd. Nejznámějšími značkami jsou Stoličnaja, Moskovskaja a Smirnoff (vlastněná Brity a nejprodávanější na světě).

UBYTOVANÍ
Naše skupiny bývají ubytovány ve vyzkoušených 3* hotelech v centru měst.

OBLEČENÍ
Zájezdy mají ryze turistický charakter. Doporučujeme lehké sportovní oblečení a pohodlnou obuv. Přibalte i sluneční brýle, pokrývku hlavy a opalovací krém s vyšším faktorem . V jarních měsících přibalte teplejší věci, v ranních hodinách může být někdy chladněji.

KLIMA
Do Moskvy a Petrohradu jezdí turisté celoročně, horší podmínky jsou v březnu a říjnu až listopadu, kdy tu panuje vlhké, studené a blátivé počasí. V létě může být v Moskvě velké vedro, v zimě zase pořádný mráz. Nejatraktivnější jsou cesty v v květnu a červnu ( bílé noci v Petrohradě)
 

20. sezóna se specialistou na Asii

Novinky

05.05.2016 KOUZELNÁ INDIE

 Dillí, Agra a Tádžmahál, Radžastán, Khadžuraho a Ganga ve Varanásí....číst »

Archiv aktualit

Nabízené destinace

Planet Tour & Travel - koláž