Thajsko - praktické informace

VÍZUM
Od 11.8. 2011 občané ČR nepotřebují při leteckých cestách do Thajska vízum  - pokud pobyt nepřekročí 30 dnů. .
Adresa velvyslanectví Thajského království : Romana Rollanda 3, 160 00 Praha 6, Bubeneč

PAS
Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu do ČR, v pase musí být volná dvojstrana.

MĚNA
Thajská měna : 1 BAHT ( dělí se na 100 Satangů) oficiální zkratke : THB
1 Kč = 1,8 THB
Aktuální kurz můžete zkontrolovat zde : www.kurzy.cz/kurzy-men/prevodnik-men

Vietnamská měna
Peníze je možné běžně měnit na letišti, v hotelech, bankách, směnárnách. Po výměně si uchovejte alespoň jeden doklad o výměně peněz. V případě, že na konci dovolené zjistíte, že jste všechny dbháty neutratili, na letišti za pasovou kontrolou je možné vyměnit peníze zpět, ale pouze v tom případě, že se prokážete potvrzením o prvotní výměně. Bankovky vyšších hodnot ( např 100 a 50 USD) mívají lepší kurz než menší bankovky. Zkontrolujte zda máte bankovky čisté a nepoškozené, směnárníci poškozené bankovky odmítají měnit.

KREDITNÍ KARTY
Kreditní karty můžete používat bankách, směnárnách a některých hotelech, obchodech a restauracích. Přesto doporučujeme, abyste se nespoléhali pouze na Vaši kreditní kartu a měli sebou také část peněz v hotovosti. Ne všechny hotely jsou připraveny na práci s kreditními kartami a v našem nabitém programu by se těžko hledala skulinku na návštěvu banky.

ČASOVÉ PÁSMO
GMT + 7 hodin.; oproti ČR tedy +6 hodin a + 5 hodin v době letního času

ELEKTŘINA
V Thajsku je napětí 220 V. Doporučujeme přibalit do zavazadla univerzální adaptér, protože elektrické zásuvky neodpovídají vždy evropskému standardu.

OČKOVÁNÍ
Pro cesty do Thajska se doporučuje očkování proti hepatitidě typu A, břišnímu tyfu a tetanu. Do některých oblastí je vhodné i užívání antimalarik. Očkování i preventivní užívání léků je nejlépe individuálně konzultovat s praktickým lékařem.

NÁPOJE
Není dobré pít přímo vodu z vodovodního řádu. Nejlépe je nakupovat vodu balenou, případně pít vodu převařenou. Po celém Thajsku funguje síť známých obchodů 7/11, které mají otevřeny non stop a koupíte v nich snad všechny druhy chlazených nealkoholických i alkoholických nápojů, rychlé občerstvení, základní potraviny, drogistické zboží i některé léky.

STRAVOVÁNÍ
Do ceny našich zájezdů je započítána polopenze. Snídaně a večeře jsou formou bufetových stolů v hotelových restauracích. Thajská kuchyně je světově proslulá, místní restaurace nabízejí lákavé speciality, časté jsou pokrmy z ryb a mořských plodů. Thajsko je cenově velmi dostupné a za málo peněz se můžete kdekoli výborně najíst.

UBYTOVANÍ
Naše skupiny bydlí ve 3* hotelech. Služby v Thajsku jsou na velmi dobré úrovni, hotely jsou čisté, vkusně zařízené, personál vstřícný a ochotný. Tam, kde je to možné, ubytováváme naše skupiny v centrech měst v dosahu obchodních uliček či historických památek.

OBLEČENÍ
Zájezdy mají ryze turistický charakter. Doporučujeme lehké sportovní oblečení a pohodlnou obuv. Přibalte i sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem a deštník či pláštěnku. Návštěva některých buddhistických chrámů a klášterů vyžaduje zahalená ramena a nohy po kolena a bosé nohy. Do chrámů i klášterů se vstupuje většinou bez bot, proto doporučujeme, abyste si s sebou vzali i ponožky, pokud neradi chodíte bosí, rozpálené kamenné podlahy chrámů bývají pro bosou nohu bolestivým zážitkem.

SMLOUVÁNÍ
Smlouvání je v orientálních zemích nezbytností. Stává se hrou jak pro kupujícího, tak pro prodavače. I v Thajsku je smlouvání samozřejmostí. Počáteční cenu je možné srazit až na třetinu inzerované ceny a pak se postupně s prodavačem dohodnout na ceně, která bude vyhovovat oběma stranám. Základním pravidlem při smlouvání je zdvořilost, slušnost a vytrvalost.

KLIMA
Thajské podnebí je tropické, s vysokými teplotami i vlhkostí a vlivem monzunu. Duben a květen jsou měsíce s nejvyššími teplotami v roce, dosahující v průměru 35 - 36 °C. V červnu začíná jihozápadní monzun, který ovlivňuje východní Thajsko a západní pobřeží. Přináší deštnou sezónu přibližně do konce října. Zimní, severovýchodní, monzun naopak přináší suché počasí.
I když je v Thajsku období monzunu nebývají deště nikdy přiliš silné. Většinou v noci hodinu až dvě hustě prší, je zvýšená vlhkost, ale i přesto se dá cestovat. Naše cesty do Thajska organizujeme většinou v zimních měsících, které jsou v námi navštěvovaných oblastech pro turistiku nejvhodnější..
 

20. sezóna se specialistou na Asii

Novinky

05.05.2016 KOUZELNÁ INDIE

 Dillí, Agra a Tádžmahál, Radžastán, Khadžuraho a Ganga ve Varanásí....číst »

Archiv aktualit

Nabízené destinace

Planet Tour & Travel - koláž